Alphabet'in Kendi Kendine Süren Araba Projesi Waymon, Austin Operasyonlarını Kapatıyor.


Waymo, Alphabet'in kendi kendine sürüş araba projesi, Austin, Teksas operasyonlarını kapatıyor.


Alphabet yan kuruluşu, tesisin çalışanlarını kaldırıyor ve onlara şirketin Detroit'teki üretim merkezine veya Waymo'nun yüzlerce kendinden tahrikli otomobil filosuna sahip olduğu Phoenix, Arizona'ya taşınmasını teklif edeceğini söylüyor. Taşınmak istemeyenlere geçiş ücreti paketi sunulacak. Hareket, 10 çalışanlarından daha azını etkileyecek, ancak açıklanmayan sayıda müteahhit de ofiste çalıştı. Taşınma ülke çapında diğer Waymo çalışanları etkilemez.

Waymo, kendinden tahrikli arabaları ticarileştirmek için zorluklarla karşı karşıya. Morgan Stanley, Waymo'daki değerlemesini geçen ay %40 oranında 175 milyar dolardan 105 milyar dolara düşürerek, endüstrinin ticarileştirmeye beklenenden daha yavaş ilerlediğini ve Waymo'nun hala CNBC'NİN Ağustos ayında bildirdiği insan güvenliği sürücülerine dayandığını belirtti.

Bir Waymo sözcüsü Cuma günü CNBC'YE gönderilen bir açıklamada, Waymo, Yatırımımızı ve Takımlarımızı hem Detroit hem de Phoenix bölgelerinde büyütüyor ve operasyon ekiplerimizi bu yerlerde bir araya getirerek binicilerimizi ve binicilik hizmetimizi en iyi şekilde desteklemek istiyoruz " dedi. Sonuç olarak, tüm Austin pozisyonlarını Detroit ve Phoenix'e taşımaya karar verdik. Çalışanlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz, onlara aktarma fırsatı sunmanın yanı sıra, herkesin geçiş ücreti ve yer değiştirme yardımı almasını sağlamak için personel ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.

Austin, şirketin 2015'te halka açık yollarda ilk kendi kendine sürüş rotasını gerçekleştirdiğini söylediği yerdir. Waymo'nun Austin ofisindeki çalışanların çoğu binici desteği ve filo yardımı sağladı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar