Fortnite DirectX 12 desteği alıyor ve AMD yeni bir GPU sürücüsüyle hazır


Epic Games, Fortnite'a (v11.20) uyumlu bir grafik kartında DirectX 12 desteği verecek bir güncelleme hazırlıyor. Oyuncular düzeltme ekini beklerken, AMD zaten DX12 düzeltme ekini kullanmak için Radeon Software Adrenalin Edition 2019 sürücü güncellemesini kullanıma sunmuştur.

Epic Games, “DX12 kullanarak, üst düzey GPU'lara sahip PC oyuncuları daha yüksek ve daha sabit bir kare hızına sahip olabilir. Bunun nedeni DX12'nin daha iyi CPU performansı sağlaması ve oluşturma işlerinin birden fazla çekirdeğe dağıtılmasına olanak vermesidir,” diye açıklıyor.

Epic Games, vaat edilen acil performans artışına ek olarak, geliştirici spesifikasyonlara girmemiş olsa da, gelecekte "DX12 tarafından mümkün kılan Fortnite'a özellikler eklemeyi" planladığını belirtti.
Radeon grafik kartına veya GPU'ya sahipseniz (veya Black Friday anlaşmaları göründüğünde birine yükseltme yapmayı planlıyorsanız), AMD'nin yeni 19.11.3 sürücü sürümü kurulumunuzun güncelleme için hazır olmasını sağlar. Ve gerçekten masaya getirdiği şey bu. Sürüm notları, yarım düzine hata düzeltmesinden de söz ediyor, ancak bunlar önceki sürücü güncellemesinde uygulananlarla aynı.
 Şunları içerir:

  • Radeon RX 5700 serisi grafik ürünleri, oyun sırasında aralıklı olarak ekran veya video sinyali kaybı yaşayabilir.
  • Radeon RX 5700 serisi grafik ürünleri, bazı oyunlarda 1080p ve düşük oyun ayarlarında kekeme yaşayabilir.
  • Performans Ölçümleri Yerleşimi, bazı uygulamalarda kekeme veya ekranın yanıp sönmesine neden olabilir.
  • HDR’ye geçiş, Radeon ReLive etkinleştirildiğinde oyun sırasında sistemin kararsızlığına neden olabilir.
  • AMD Radeon VII, boşta veya masaüstünde yüksek bellek saatleri yaşayabilir.
  • Performans Metrikleri Yerleşimi hatalı VRAM kullanımını rapor edebilir.
  • Radeon Overlay'i kullanmak, Windows'ta HDR etkinleştirildiğinde oyunların odağını kaybetmesine veya en aza indirilmesine neden olabilir.

    Kısacası, Radeon ile çalışan bir Windows 10 PC'de Fortnite kullanıyorsanız, bu sürücü tam size göre. Ancak, Fornite'ı oynamazsanız, bu sürümle uğraşmanıza gerek kalmaz.
En son Adrenalin sürümünü AMD'nin Radeon Yazılımı ile veya manuel olarak indirip kurmak için buraya girebilirsiniz. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar