Joker 1 Milyar Doları Aştı ve Tüm Zamanların En Karlı Filmlerinden Biri Oldu

 
Joker, milestone gişe kapısını çalıyor. Variety'ye göre, filmin Cuma günkü gişe sayısı geldiğinde 1 milyar dolar çıkması bekleniyor.

Bu, çok mütevazı bir 62.5 milyon dolar bütçesinde üretilen film için çok büyük ve beklenmedik bir rakam. Bu kadar büyük bir dönüşle Joker, sinema tarihindeki en karlı filmlerden biri olacak. Ayrıca, 1 milyar dolar kazanıp Aquaman'a (1.148 milyar dolar), Kara Şövalye Yükseliyor (1.081 milyar dolar) ve Kara Şövalye'ye (1.004 milyar dolar) katılacak sadece dördüncü DC filmi olacak.
 
Joker ayrıca 1 milyar dolara (enflasyona göre ayarlanmamış) ulaşan ilk R-sınıfı ve gişe sonuçları açısından tarihteki en büyük 44'üncü film olacak.
 
Joker'in bu denli ticari bir başarı olması beklenmediğinden, Warner Bros., yatırımcı dışardayken, filmin iniş yapmaması durumunda risklerini hafifletmek istedi. Warner Bros.’un ayrıca yönetmen Todd Phillips’e ve yıldız Joaquin Phoenix’in kazançlı arka uç anlaşmalar yaptığını ve böylece Joker’in gişedeki büyük başarısının avantajlarından faydalandıklarını bildirdi.
 
DC'nin çalışmalarında Joker gibi birçok yeni çizgi roman filmi var.  Birds of Prey (February 2020), Wonder Woman 1984 (June 2020), The Batman (June 2021), The Suicide Squad (August 2021), Black Adam (December 2021), and Aquaman 2 (December 2022).
ve Aquaman 2 (Aralık 2022).
  

Yorum Gönderme

0 Yorumlar