Joker 1 Milyon Barajını Aşan İlk +18 Film Oldu

DC Filmlerinden olan Joker, geçtiğimiz günlerde Deadpool 2 filmini geride bırakarak tüm zamanların en çok izlenen +18 filmi olmuştu. 

Yetişkinlere yönelik olmasına rağmen oldukça iyi bir başarı yakalayan Joker şimdi ise 1 milyon barajını aşan ilk +18 film oldu.


Popüler kültüre ayak uydurarak oldukça iyi anlatılan bir kötü karakteri işleyen Joker, bu sayede oldukça başarılı bir film oldu.

Joker Filminin Konusu

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

Joker Filminin Fragmanı

Yorum Gönderme

0 Yorumlar