Steam Ödülleri Nasıl Tamamlanır?


Steam 2019 sonbahar indirimlerinin yanında yılın en iyilerini seçmek için 2019 steam ödülleri etkinliği geldi bu etkinlikte nasıl rozet ve adayları seçeceğimiz sizinle paylaşmak istedik.

Steam Ödül Adayları Nedir?

"Yılın en iyilerini belirlemekle görevli Steam Ödülleri Seçim Komitesi'nin tekrar toplanma vakti geldi. Bu saygıdeğer komitede oldukça yetkin bir jüri, yani siz yer almaktasınız! Mücadele edenlerin dâhil olduğu alanlar kadar özgün olan kriterlere göre video oyunlarını bir üst seviyeye taşıyan oyunları belirlemelisiniz. Bu maksatla, bu oyunların iyiliğini ölçebileceğiniz yeni birkaç kategori getirdik. Seçim size ait, hemen favorilerinizi aday göstermeye başlayın!"

Adaylar ; 

1. Yılın Oyunu Ödülü

"Sizi etkileyen şey sürükleyici oynanışı, saran hikâyesi, oldukça iyi oluşturulmuş karakterleri, kusursuz tasarımı ya da bağımlılık yaratan çok oyunculu moduydu. Gerekçeniz ne olursa olsun 2019'un En İyi Oyunu ödülünü kazanan oyun tamamen harika bir oyun olacak. "

2. Yılın VR Oyunu Ödülü

"İş, oyunlarda çığır açmaya gelince bunun için VR'ın gelişim hızından daha hızlısı yoktur. Elimizde olsa, sürükleyici oyunların geleceğini ve diğer herhangi bir medyayla elde edemeyeceğiniz tecrübeleri inşa eden bütün VR geliştiricilerine bunun için bir ödül verirdik. Fakat elimizde sadece bir tane ödül olduğu için 2019'un en iyi VR oyununu birincilikle taçlandırma kararını size yani Steam Ödülleri Seçim Komitesi üyelerine bırakıyoruz. "

3. Aşk İle Devam Ettirilen Ödülü

"Bu oyun çıkalı çok oldu. Geliştirici ekibin, yaratıcı fikirlerini hayata geçirdikleri göz bebeklerini duyurduğu ilk günün üzerinden uzun zaman geçti ama geliştiriciler, tıpkı iyi birer anne ve baba gibi eserlerini desteklemeye ve büyütmeye devam etti. Bu oyun, geçen tüm yıllara inat, bugün bile yeni içerik almaya devam ediyor. "

4. Arkadaşlarla Daha Zevkli Ödülü

"Bazı harika oyunlar, tek başına oynandığında o kadar da harika olmayabilir. Arkanızı kollaması için belki de birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Belki de sırtından bıçaklayabileceğiniz birkaç arkadaşa ihtiyacınız vardır. Her iki şekilde de bu oyunları oynamak için arkadaşlarıyla toplananları neşe beklemektedir. "

5. En Yenilikçi Oynanış Ödülü

"Bu oyun kendi türünde oldukça heyecan verici yeni etkileşimlerle ve insanın beynini donduracak cinsten sürprizlerle sınırları zorladı, sürekli yeni şeyler denedi. Bu oyun normların dışına çıktı ve sizi içine çekti! "

6. Zengin Hikâyeye Sahip Üstün Oyun Ödülü

"Bazı günler sadece hikâye yönü ağır basan oyunlar sizi tatmin edebilir ve bu oyun da tam böylesi bir oyun. İzlediğiniz en etkileyici diziler kadar sizi içine çekecek ve çığır açıcı diziler kadar da cesur bir hikâyeye sahip. Bizi derinden etkilediğin için çok teşekkürler! "

7. Kötü Olduğunuz En İyi Oyunlar Ödülü

"Oyunlar, bazen, sahip olduğumuzu düşündüğümüz bütün duvarları yıkabiliyor. Tıpkı montaj sahnelerinde olduğu gibi; haftalar boyunca sıkı çalışıyor, parmaklarımızı hızlı ve çevik olmaları için eğitiyor, parmaklarımızın konumu ve zamanlama konusunda ustalaşıyoruz. Bu yorucu eğitimin sonunda engin bir güzellikle ve kişisel gelişimle ödüllendiriliyoruz. Tabii bu, eğer monitörünüzü daha ilk günden camdan aşağı atmadıysanız geçerli bir durum. "

8. Üstün Görsel Stil Ödülü

"Bu geliştiriciler görsel güzelliğin ustaları. Görsel stil gerçek dünyadaki görselliği hedef almaz (kendi içinde asil bir ülkü olsa da)... Görsel stil, bütün bir oyunu dolduracak belirgin görünüm ve hissi yansıtır. Bu oyundaki görsel bağıntı ve aktarılan hissiyat sadece oyunun dünyasına uymakla kalmıyor aynı zamanda gerçek dünyamızı kendisine kıyasla gölgede bırakıyor. "Adaylarımızı öğrendiğimize göre şimdi nasıl rozet kazanacağımıza geçelim


Önce tahmin edebileceğiniz üzere Steam'i açıyoruz. Önce masaüstü uygulama için anlatalım adımlar zaten aynı olucak. 

Resimde ki gibi İlk adım "Mağaza" ya tıklamak sonra ise.
Biraz aşşağı indiğimizde ise 2019 Steam Ödülleri butonunu göreceğiz bu kısımdan sonrası aday göstermek kalıyor. 
Benim seçtiğim kategori "Aşk İle Devam Ettirilen Ödülü" Burda "Düzenle" veya "Aday Seç" botununa Tıklayacağız.


Benim seçtiğim oyun "Rust" "Aday Göster" Butonuna tıkladığımız an seçimimiz kaydolacaktır. Geriye kalan 7 aday'a da aynı işlemi uygulamak.

8 farklı oyun'a da oy verdikten sonra, geriye kalan aralından birini İncelemek ve oynamak sonra rozetimiz gelecektir.
ve ödülümüz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar