Atiye İkinci Sezon Teorisi

Dikkat Atiye ikinci sezon teorileri içerecektir. Sezona başlamayanlar veya bitirmeyenler için spoiler niteliğinde olabilir.


Öncelikle mihenk taşımız olan sembolümüzle başlayalım. Sezon başı ve sezon sonunda gördüğümüz sembol evriliyor. Ayrı dairelerden oluşan sembol sarmal haline geliyor. Bence bu artık karakterlerin hayatının tamamen birbirine bağlı olduğunu ima ediyor


sezon başında gördüğümüz minik Atiye'nin oğlu. Altı yıllık uzatmalı ilişkileri Atiye'nin şimdiyi değiştirmesiyle geçmişe yön veriyor ve Atiye ve Ozanın evliliğine ve çocuk sahibi olmalarına da neden oluyor.


Aile genleri yüzünden miniğimizde annesi gibi şifacı bir kahin. Atiye'nin kendini düğün organizasyonu esnasında ölü olarak görmesi gelecekle ilgili bir görüntüydü. Atiye'nin Cansuyu geri getirdiği gibi minimal Ozan da annesini geri getirecek.


Erhan'ın geçmişte ölen ve kayıp olan ailesi, bu döngüyle beraber hayata geri dönecektir. Atiye hiçbirinin hayatına dokunmamış hiç var olmamış gibi olacaktır ki bu da Hannah-Erhan ikilisini görmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor.


Atiye'nin varlığı Serdar'ın yaşaması anlamına geliyor. Serdar'ı gizemli ve mekanik biriyle konuşurken gördük ki bence bu Atiye'nin ailesinden birinin varlığına işaret ediyor. Şifacı ve kahin olmayan ama aynı soydan olan Serdar'ı maşa olarak kullanan bir karakterimiz var.


Mustafa, asla belli etmese de karanlık bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Cansuyu kurtarıp susmasının nedeni tehdit edilmesi değil, bir güce sahip olma isteği bence. Serap'a gelirsek geçmişini hiç olmamış gibi yaşamaya devam edecek.


Nemrut'ta ölen Zühre, geri dönmeyecektir ama hayali olarak dizide kalmaya devam edecektir. Erhan'ın babası, Erhan ve Atiye, Zühre'nin kehaneti ile yeniden bir araya gelecektir.


Ozan daha kompleks ve karanlık bir hale bürünecektir. Buna rağmen harika bir baba olacağını düşünüyorum. Babasının planları ile bugün yüzleşmesi, ikinci sezon onunda bilerek bu plana dahil olmasına neden olacaktır.


Hannah ajan olarak Erhan ile aşna fişna yapmaya devam eder. Hatta Erhanın baba ve annesini öldürebilir. Deftere ve artık yırtılmayacak olan o iki sayfaya ulaşmanın bir yolunu arayacaktır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar