Google Alternatifi 6 Arama Motoru


DuckDuckGo kişisel gizliliğe önem veren bir arama motorudur. Kullanıcıların IP adreslerini kaydetmemektedir. Arama motoru Gabriel Weinberg tarafından ABD'de kurulmuştur. DuckDuckGo Perl dilinde programlanmıştır ve FreeBSD üzerinde çalışmaktadır. Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'de bu arama motorunu kullanmaktadır. 

Ecosia, gelirlerinin %80'ini veya daha fazlasını yeniden ağaçlandırmaya odaklayan kar amacı gütmeyen amacı ağaçlandırmak olan yardım kurumlarına
bağışlayan bir arama motorudur.

Yandex, bilgi arayan herkes için geliştirilmiş, kullanıcılarına İnternet’te aramanın yanı sıra haberler, e-posta gibi birçok farklı İnternet servisi sunan bir arama motoru ve web bilgi portalıdır. Yandex servisleri Rusya'dan sonra en çok ülkemizde kullanılmaktadır.

Bing'in en büyük özelliklerinden biriside arama sonuçlarında reklam yayınlamamasıdır. Azımsanmayacak bir kullanıcı sayısına sahip olan Bing, Google’ın arama motoru alanında en güçlü rakiplerindendir.

Yaani, müşterileri internette gezinmelerini ve arama yapmalarını sağlayan yerli arama motorudur. Yaani ilk olarak yerel içeriklere öncelik verir. Yaani müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Kullanıcıların internetteki bütün bilgilere erişimesini ve merak edilen tüm sorulara yanıt bulmasını kolaylaştırır.

Google’dan daha öncede var olan yahoo, kullanıcıların günlük kullanım için kullandıkları tercih ettikleri YAHOO SEARCH arama motorudur. Mozilla Firefox gibi tarayıcılar için varsayılan arama motorudur.Yahoo e-posta servisi, çevrimiçi alışveriş merkezi, oyun merkezi, seyahat rehberi vb. konularda kullanıcıya hizmetler vermektedir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar