Google AR Teknolojisi Yeni Güncelleme İle Bir Çok Özellik KazandıTelefonlardaki artırılmış gerçeklik, sanal şeyleri gerçek olanların üzerine koymak anlamına gelir, ancak ayrımların birbirinden ayırt edilmesi zorlaşabilir. Google’ın ARCore teknolojisinde bir güncelleme ve sanal nesnelerin arkasındaki sanal sonuçlar.

Apple'ın en yeni artırılmış gerçeklik araç takımı ARKit 3 de bu yeteneğe sahiptir, ancak yalnızca çok yeni iPhone'larda ve iPad'lerde. Google ARCore'un da çalışması için uyumlu bir Android telefona ihtiyacı var, ancak yeni ARCore Derinlik API'sini ve nesne gizleme teknolojisini içeren (oklüzyon adı verilen) uygulamaları ile mobilyalar, evcil hayvanlar ve daha fazlasını harmanlamaya çalışıyor.


Google, bu yıl AR’de telefonlarda, çoğunlukla pratik amaçlara yönelik olarak bir dizi hamle yaptı. Bu kapanma desteğini alan ilk uygulamalardan biri olan Houzz, sanal mobilyalar bir odaya daha gerçekçi bir şekilde yerleştirmek için kullanıyor, sadece üst üste binmek yerine bir kanepenin arkasında kayıyor.


ARCore için hazır bir telefonunuz varsa ve merak ediyorsanız, yeni teknoloji bugün Google’ın Android’deki Scene Viewer’ında çalışıyor. Hatırlamamanız durumunda, Scene Viewer, Google Arama’da yaşayan tüm AR hayvanlarını doğuran bir uygulamadır. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar