Magic Leap 100.000 Kulaklık Satmak İstedi. Ancak 6.000 Sattı.

Görünüşe göre Magic Leap'ın satış numaraları, ilk demoları kadar hayal kırıklığı yaratıyor.

Finansman alanında milyarlarca dolar yükselen çok yönlü artırılmış gerçeklik girişimi, ilk altı ayında ümit ettiği kulaklıkların sadece bir kısmını sattı. Şirket, The Information'daki yeni bir rapora göre, 100.000 hedefinin çok altında 6.000 kulaklık sattı.

O zamandan bu yana satışların iyileşip iyileşmediği rapordan belli olmasa da - kulaklık geçen sonbaharda gönderilmeye başladı - ilk rakamlar 2295 dolarlık Magic Leap One'ın şirketin ilk beklentilerinin çok gerisinde kaldığını gösteriyor. Gerçek sevkiyatlar o kadar düşüktü ki, şirketin arz fazlası nedeniyle çalışanlara ücretsiz kulaklıklar vermeye başladığı bildirildi.

Bilgi ayrıca, şirketin 5G ağlarını kullanacak olan yeni nesil kulaklığının hala "temel teknoloji kısıtlamaları nedeniyle piyasaya sürülme yılları olduğunu" bildirmektedir.

Magic Leap derhal bir yorum talebine cevap vermedi, ancak şirket The Information'a raporunun "yanlışlıklar ve yanıltıcı ifadelerle doludur" olduğunu söyledi, ancak herhangi bir spesifikasyona yer vermedi.

En son rapor, AR teknolojisinde çok seçici bakışlar göstererek yıllarca gizlice milyarlarca dolar biriktirerek geçirdiği gizemli gizemli başlangıç ​​için ne kadar değiştiğini vurgulamaktadır. Ancak nihayet piyasaya sürülme zamanı geldiğinde, ilk kulaklığı son derece çirkin olduğu için panlandı ve şirket AR yeteneklerini satmakla suçlandı. İlk konsept videolarda zeminden sıçrayan balinaların yüksek çözünürlüklü görselleştirmeleri görülürken, lansman günü gösterdiği demolar bir akıllı telefon uygulamasıyla oluşturacağınız AR türü gibi görünüyordu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar