PlayStation 5 Kontrolcüsünün Görüntüleri Sızdırıldı

Bu yılın son aylarında çıkacak olan Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5'in kontrolcüsünden ilk net fotoğraf sızdırıldı.


Bu sefer direkt karşıdan olduğu için net bir şekilde görebiliyoruz. Daha önce alınan patentteki gibi ve söylendiği gibi PS4'ün kontrolcüsüne oldukça benziyor. Sadece alt kısım biraz daha kalın ve dokunmatik ekran daha büyük. Bunlar daha önce de söylenmişti zaten. Kontrolcünün arkasındaki ise PlayStation 5 geliştirici kiti.

Sızdırılan GörüntülerFakat daha ilginç bir nokta ise konsolun üzerinde duran kontrolcü. İlk bakışta normal bir Dualshock 4’e benzetilebilecek iken dikkatli bakıldığında dokunmatik yüzeyin dizayn hatları geçtiğimiz günlerde Sony tarafından patentlenen kontrolcü ile örtüşüyor. Yani bu demek oluyor ki piyasada karşımıza çıkacak Dualshock 5 dizaynını ilk kez görmüş olabiliriz. Fakat tabii ki bu kontrolcü halen değişime tabi tutulabilir. Yine örnek olarak aşağıda 2013 Şubat ayında PlayStation 4 tanıtılmadan önce sızan kontrolcünün bir fotoğrafı var. Aynı elementler farklı dizayn noktaları ile karşımıza çıkmıştı ve bir benzeri ile yine karşılaşabiliriz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar