The Witcher Dizisinin İzlenme İstatistikleri Belli Oldu

Netflix yetkilileri, çıktığı günlerde internet üzerinde neredeyse herkesin konuştuğu The Witcher dizisi hakkında açıklama yaptılar. Dizinin bugüne kadar en iyi çıkış yapan Netflix dizi ve filmlerinden biri olduğu yapılan açıklamada yerini aldı.
Resmi açıklamada diziyi toplamda 76 milyon farklı abonenin izlediği bilgisine yer verildi.

Buna rağmen Netflix, geçtiğimiz yıllarda izleme sayacını değiştirmişti. Daha önce bir dizi ya da filmin yüzde 70’lik kısmını bitirenleri izleyici olarak sayan platform, herhangi bir içeriğin iki dakikasını izleyenleri sayılara dahil etmişti.
Alınan sayaç değişikliği sonrasında izleme sayılarında yüzde 35’lik artışlar görülmüştü. Buradan izleme sayılarına tekrar bakıldığında, The Witcher’ın hala çok başarılı olduğu ortaya çıktı.

Eski sistemle yaklaşık 49.4 milyon Netflix abonesinin The Witcher ilk sezonunun yüzde 70’lik kısmını bitirdiği söylenebilir.
Kitaplar Amerika'da 500.000 adet olarak yeniden basılıyor ve oyunlar da geçtiğimiz haftalarda en fazla eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.
Dizinin ikinci sezonu ise 2021 yılında yayınlanacak.

The Witcher Dizisinin Fragmanı


The Witcher Hakkında Kısa Bilgi

The Witcher dizisinde bir canavar avcısı, bir prenses ve bir büyücünün kötülüğün ortasında yollarının kesişmesi anlatılıyor.
İlk bölümleri 8 bölüm olacak şekilde yayınlandı. The Witcher bölümlerinin adı; "Sonun Başlangıcı", "Dört Altın", "Hain Dolunay", "Şölenler, Piçler ve Cenazeler", "Bastırılmış İstekler", "Nadir Türler", "Düşüşten Önce", "Çok Daha Fazlası" olarak belirlendi. 

Dizide canavar avcısı Rivyalı Geralt adındaki bir avcının kaderi ve ailesiyle ilgili hikaye anlatılıyor. Rivyalı Geralt, cadıların, büyücülerin, cücelerin, canavarların da yaşadığı kötü bir evrende hayatta kalmaya çalışmaktadır.

The Wticher’ın ilk bölümünde, Geralt’ın Blaviken kasabasında düşmanlarıyla karşılaşması ve burada bir büyücüyle karşılaşır. Nildgaard’ın bir anda Cintra’ya bakmasıyla Ciri’nin kraliyeti bir anda mahvolur.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar