Deep Web Nedir, Deep Web'e Nasıl Girilir

Deep Web Nedir?

İnsanlar için yasak olan şey daima çekici gelmiştir. Buna bağlı olarak yaklaşık 3 milyara yakın insan Google, Yandex gibi tarayıcılarla internette gezinse bile “deep web” adlı sonsuz bir evren vardır. Türkçesi “Derin internet” olan bu evren, yukarıda saydığımız tarayıcılarla sörf yapabileceğimiz bir yer değil, yüzeye en yakın bölgeden katman katman aşağıya indikçe bambaşka özel tarayıcılarla, bir dizi portallarla ve çözülmesi gereken dizinlerle giriş yapabildiğiniz bir yerdir.

Deep Web'de kullandığımız internetten çok daha fazla veriye sahip. Bu verilerde ise çoğunlukla yasadışı silah, çalıntı kredi kartı bilgileri, cinayet görüntüleri, ele geçirilmiş tanınmış kişi veya özel kişilerin görüntüleri veya bilgileri, tecavüz ve cinayet yayınları gibi yasal ve etik olmayan yayınlar yer alıyor.


Deep Web'e Nasıl Girilir?

Deep Web’ özel tarayıcılar sayesinde giriliyor. Tor Browser bu tarayıcıların en bilineni. Bu bedava anonim yazılım Soğan Yönlendiricisi olarak da biliniyor. Bu yazılım kullanıcının IP’sini efektif bir şekilde maskeliyor ve takibini imkansız kılarak, tam bir anonimlik garantisi veriyor. Bu yönlendiricinin aktif destekçileri arasında Amerikan National Science Foundation ve ABD Dışişleri Bakanlığı bulunuyor. Çünkü Tor’un kuruluş amacı bir dijital çağ enigma makinesi şeklinde ABD’nin internet üzerindeki istihbaratını korumaktı.

Deep Web'e Girmek Suç mudur?

Hayır. Ne tarayıcı olarak Tor kullanmak, ne de deep web'e girmek bir suç unsuru içermez. IP adresinizi, güçlü altyapısı ile anlık olarak değiştiren bir anonimite aracı olan Tor Browser ile standart internet erişimi de sağlayabilirsiniz, tercihinize kalmıştır.
Deep web'in legalliğine tekrar dönersek, evet girmek legaldir. Ancak içerik türünün % 95'inin yasa dışı olduğu bir yerde dikkatli olmak gerek.


Deep Web'de Neler Bulunuyor?

Satanist eylemler.
Canlı video kanalları ile işkence, tecavüz, insan öldürme. (Gore Content*)
Kendine iş arayan kiralık katiller. (yapabileceklerini yazarlar genelde)
Terör grupları, bu gruplara giriş kanalları. 
U.S.A vatandaşlığı (Citizen Civilian)
Türkiye, Avrupa ve Amerika tabanlı kullanılabilir kredi kartları. 
DMT içeren en etkili uyuşturucunun evde nasıl yapılabileceği. 
Etkili menzillere sahip bomba yapımını anlatan e-booklar. 
İllegal (yasadışı) cep telefonu, bilgisayar, tv, ev eşyası alışverişleri ve satın alınan ürünlerin teslim alınmasını anlatan konular. 
Seks kölesi yapmak için kadın satın almak isteyen sapıklar.
Radyo frekanslarına sızma, yönetme ve yönlendirme eylemleri.
Doxbin yani bir çok diplomat, celebrity (tanınınmış kişi) bilgileri. 
UFO'lar hakkında derinlemesine bilgiler. (51. bölge de dahil)
Deep Web işkenceleri (hacking saldırıları)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar