Geforce Now Nedir, Geforce Now'un İnternet Gereksinimleri Nelerdir

Geforce Now Nedir ?

Nvidia GeForce Now; uzak sunucu bağlantısıyla, Nvidia sunucuları üzerinde oyun oynamanızı sağlayan bir bulut oyun hizmetidir. Temel olarak alınan donanımlar, Nvidia’nın kurmuş olduğu sunucu donanımlarıdır.
Bilgisayarınızla internet bağlantısını kullanarak bu oluşturulan sunuculara bağlanırsınız. Oyun bilgisayarınızda değil de Nvidia tarafından hazırlanmış olan sunucularda oynanır. Siz oyunu tıpkı kendi bilgisayarınızda oynuyormuş gibi yönetirsiniz ancak oyun sizin bilgisayarınızda değil de bulut oyun hizmetinde çalıştığı için, bilgisayarınızın kaynakları kullanılmaz.

Geforce Now Sistem Gereksinimleri
Eğer Mac bir bilgisayara sahipseniz, işletim sistemi sürümünüz 10.10‘dan yüksek olmalı ve (aşağıdaki) listede bulunmalıdır. Windows bir bilgisayar kullanıyorsanız Windows 7 64 bit veya daha yüksek bir işletim sistemi kullanmalıdır. Ayrıca sisteminiz Intel i3 veya daha hızlı bir işlemciye (3.1 GHz veya daha fazlası), en az 4 GB RAM‘e ve DirectX 9 desteğine sahip bir grafik birimine sahip olmalıdır.
Geforce Now Her Oyunu Destekliyor mu ?
Ne yazık ki hayır. Destekli olan oyunların sayısı sürekli olarak artış gösteriyor ancak tabii ki her oyun desteklenmiyor. Ayrıca oyunları kendi hesaplarınız üzerinde açmanız lazım. Yani zaten oyunu satın almış olmanız gerekiyor.
Geforce Now'un İnternet Gereksinimleri
Dengeli: Dengeli ayarında, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini ve oyun oynama deneyimini sunmak amacıyla mevcut bant genişliğinden sonuna kadar yararlanılır. Oyun oynarken yaklaşık saatte 10 GB kullanılacaktır. Gerçek veri kullanım koşullarına göre değişir.
Veri Tasarrufu: Veri tasarruf ayarlarında, oyun oynarken kullanılan veri miktarı en aza indirilir. ancak yine de iyi kalite görüntü ve oyun oynama deneyimi sunulur. Oyun oynanırken yaklaşık olarak saatte 4 GB kullanılacaktır. Gerçek veri kullanımı, koşullarına göre değişir.

Yarış: Yarış ayarında, yayın akış ayarlarınız oyun sırasında mümkün olan en düşük gecikme oranını sağlayacak şekilde optimize edilir. Oyun oynanırken yaklaşık olarak saatte 6 GB kullanılacaktır. Gerçek veri kullanımı, koşullara göre değişir.

Özel Ayarlar: Orada kendi ayarlarınızı yapabilir ona göre GB oranını ayarlayabilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar