Modem Arayüzüne Nasıl Girilir Modemin Şifresi Nasıl Değiştirilir

Modem Arayüzüne Nasıl Girilir ?

Öncelikle aşağıdaki adımları izleyiniz, ardından içeriğimizin devamındaki Wifi şifre oluşturma yönergelerine uygun şifre oluşturunuz.

Öncelikle modeminize göre değişiklik gösterebilir fakat sizlere vereceğimiz bu adrese giriyorsunuz: "192.168.1.1" , "192.168.1.2" veya "192.168.2.2" Bunlardan birini tarayıcıya yazarak, giriş yapıyoruz. Her ikisini de deneyiniz, genelde 192.168.1.1 her modemde varsayılan adrestir.


Burada kullanıcı adı kısmına “admin“, şifre kısmına da servis sağlayıcınıza göre değişen modem şifrenizi giriyorsunuz. Modem arayüz kullanıcı adınız ve şifreniz internet sağlayıcınıza göre değişebilir, internet servis sağlayıcıların genelde kullandıkları şifreleri aşağıdaki gibidir bunlardan doğru olanını bulup giriş yapın.

admin – turktelekom 
admin – ttnet
 admin- superonline
admin - admin

Modem Şifesi Nasıl Değiştirilir ?

Oturum açtıktan sonra "Kablosuz" ana menüsünün altından "Kablosuz Ağ Ayarları" üzerine tıklayın. Açılan ekranda "Kablosuz Ağ Adı (SSID)" bölümüne yeni bir kablosuz ağ adı yazarak, WiFi ağınızın adını değiştirebilirsiniz.
Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2'yi seçin ve "Parola" alanına en az sekiz karakterden oluşan bir parola girerek Kaydet üzerine tıklayın. Hepsi bu kadar, WiFi ağınızın şifresini değiştirmiş oldunuz. Bu adımdan sonra WiFi ağınıza bağlı tüm cihazları bu yeni şifreyle tekrar bağlamanız gerekecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar