En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

PİXLR

Pixlr, film rulonuzdaki görüntüleri ve uygulamanın içinden aldığınız yeni görüntüleri düzenlemenizi sağlayan başka bir ücretsiz resim düzenleme uygulamasıdır
.
Göze çarpan ilk şeylerden biri, Pixlr’ın birden fazla görüntüyü üst üste bindirebilmesi ve hatta katmanlarını destekleyen tam gelişmiş bir masaüstü görüntü düzenleme programına biraz benzeyen opaklık ve boyutlarını ayarlayabilmesidir. Kendi görüntülerinizi üst üste yerleştirmek yerine, sağlanan duman, kimyasal yanık veya dış uzay görüntüsü gibi kısmen saydam bindirmeleri de kullanabilirsiniz.


Instasize

Instasize ile akıllı telefonunuzla hızlı, güçlü ve kolay kurgulama yapabilirsiniz. Kurgulanmamış resimlerinizi hareket halindeyken bile kurgulayıp saniyeler içinde Instagram’da paylaşılmaya hazır bir gönderi haline getirebilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Hızlı ve kullanımı kolay Adobe Photoshop Express uygulaması ile, hızlıca fotoğraflarınızı düzenleyebilir, daha sonra sosyal medyada paylaşabilir ya da akıllı telefon veya tabletinize kaydedebilirsiniz.

VSCO

VSCO’Kolay uygulanabilen efektleri ile VSCO fotoğrafçılar arasında oldukça popüler bir uygulama. Doğal görünümlü efektler sunan VSCO, ilk olarak üzerindeki geniş fotoğraf düzenleme arayüzü ve kaliteli filtreleri ile İnstagram’a alternatif olarak çıkmıştı. Bir mobil fotoğraf düzenleme uygulaması olarak VSCO’ya özellikle Android platformunda benzersiz diyebiliriz

Google SnapSeed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snapseed, fotoğraflarda keskinliği ve canlılığı artırmak veya azaltmak için filtreler sunar. Düzeltme fırçası, süsleme filtresi ve parlaklık filtreleri yanısıra yaratıcı fotoğraf çerçeveleri, dokular ve aydınlatma efektleri de vardır. Görüntüleri döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

Prisma

Bulut tabanlı ve ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma sayesinde, seçtiğiniz filtreler fotoğraflarınızın çok daha sanatsal görünmesini sağlayacak. Ayrıca uygulamada çok daha farklı düzenleme seçenekleri bulunuyor. Uygulamanın dezavantajı bulut tabanlı olmasından kaynaklı; internet kullanımının ve pil tüketiminin yüksek olması.

Lightroom CC

Adobe’nin Lightroom mobil uygulamasını geliştirirken harcadığı enerji, uygulamayı bilgisayarda kullanan kulanıcıların oldukça moralini bozdu. Mobil ortamdaki Lightroom CC, RAW dosyalarını yakalamaya ve düzenlemeye ek olarak, tek tuşla otomatik ayarlama moduyla son teknolojiye sahip “yapay zeka fotoğraf işleme” özelliğine sahip. Ayrıca uygulamada bilgisayar versiyonunda olmayan birçok ayar ve seçenek bulunuyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar