Google Play Store'a Uygulama Nasıl Yüklenir

Google Play Store'a Uygulama Nasıl Yüklerim

Başlamadan önce hemen belirtelim, uygulamanızı Google Play Store’da yayınlamak için öncelikle bir Google Play Geliştirici Hesabı açmanız gerekir.

 Google Play uygulama mağazasına gönderebilmek için kullanılan cihaza Google Play Developer Console kurulması gerekir. Google Play Store’a uygulama yükleyeme için öncelikle Google hesabınızla Play Store yıllık 25 $ vererek üye olunması gereklidir.

Kayıt yaptıktan sonra Google Play geliştirici hesabınızla oturum açabilir ve “yeni uygulama ekle” butonunu kullanarak uygulamanızı yayınlamak için ilk adımı atabilirsiniz. Uygulamanızı yüklerken, ilk olarak uygulamanızın başlığını ve varsayılan dilini ayarlamanızda fayda var. Sonrasında, uygulamanızın kurulum dosyası olan “APK (Android Application Package) dosyasını yükle” ve “mazağa girişini hazırla (Prepare Store Listing)” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Adım Adım Anlatım

Tüm uygulamalar > Uygulama oluştur'u seçin.
Dil seçimi yapın ve Google Play Store'da aramalarda karşınıza çıkacak/mağazanızda gözükecek ismini giriniz ve Upload APK kısmına basarak APK dosyanızı seçin.
Akabinde ise uygulamanıza ait bilgileri doldurun.
Grafik öğelerinizi, desteklediğiniz dilleri, uygulamanızın türü ve sınıflandırılmasını, size ait iletişim bilgilerinizi doldurunuz.
Boş yerin olmamasından emin olduktan sonra Publish kısmına basarak uygulamanızı paylaşın!

Google Play Store'a Yüklediğim Uygulamayı  Güncellerim?

Google Play Store Developer hesabınıza girin.
İstediğiniz uygulamayı seçin akabinde ise Upload new APK'ya basın. Yeni APK dosyasını seçiniz. Recent Changes alanına güncellemeyle gelen yeni özellikleri ve düzelttiğiniz sorunları yazın. Publish now to Production butonuna tıklayın. APK çıktısı aldığınız studio hangisi ise ona göre APK alırken sürümünüzü güncelleyin.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar