Kaliteli Web Sitesi Oluşturmak İçin Neler Yapmalıyız

Güncel İçerikler

Kaliteli bir web sitesi diğer arkadaşlarında dediği gibi her zaman göze hitap etmelidir yani ziyaretçi sitenize girdikten sonra sitenizi enine boyuna inceleyip hayranlıkla web sitenize göz atmalı bir nevi ziyaretçiyi etkilemelisiniz. Hatta şöyle diyebiliriz; Temanıza ve logonuza bağlı olarak kurumsal bir firma olduğunuzu hissettirebilirseniz bu size çok fazla kazanç getirebilir veya bir bilgi paylaşımı yapan web site düşünün bu sitenin teması ne kadar özenli ve düzenli olursa ziyaretçi sürekli bu web sitesini ziyaret etmek ister. Kaliteli bir web sitesinin teması ve logosu kadar da içeriklerinin de önemi çok fazladır yani gidipte siz ”Astronotlar ne iş yapar?” diye boş bir konu paylaşırsanız ne ziyaretçi kazanırsınız ne de para kazanabilirsiniz ayrıca bu sizin kalitenizi düşürecektir. Bunun yerine güncel ve popüler konuları paylaşmak her zaman yararınıza olacaktır.

Web sitesi tasarımına müşterilerinize internette yaşatmak istediğiniz deneyimi düşünerek başlamalısınız. Tasarım işine girmeden önce hedef kitlenizi, beklentilerini ve internette onlar için nasıl bir problemi çözeceğinizi düşünmelisiniz.

Web Sitesinin Stili
Web sitenizin stili sitenizin ziyaretçilerinizin gözündeki ilk imajıdır. Renkler, görüntü kalitesi, yazı karakteri ve yazım hatalarının olmaması gibi detaylar web sitenizin stilini oluşturur ve kurumsal yapınızla desteklenmesi gerekir.
Web Sitesinin Kişiliği
Web sitenizin kişiliği oluşturduğunuz stilin hedef kitlenizin beklentilerine cevap verebilecek hale getirilmesidir.
Web Sitesi Haritası ve İçerik Organizasyonu
Sitenizdeki içeriklerin sınıflandırılması ve kolay ulaşılabilir olması kullanışlılık açısından çok önemlidir. Potansiyel müşterilerinizin sitenizde uzun zaman geçirebilmesi ve aradıkları içeriğe ve/veya bilgiye kolay ulaşabilmeleri için yapılan tüm faaliyetler bu organizasyonun bir parçasıdır.
Sayfa Tasarımı
Sayfa tasarımı web sitesi tasarımının tüm diğer adımlarının ahenk içerisinde çalışması ile ortaya çıkarılan bir vitrindir. Ana sayfa tasarımı kullanıcıların site içerisinde kalmak veya gitmek gibi sizin için çok önemli bir kararı verdikleri noktadır. Bu nedenle iyi tasarlanması ve kullanıcı odaklı olması gerekir.
Web sitesi tasarımında en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri sitenin performansıdır. Performans “hız” ile eş anlamlıdır ve hızlı çalışmayan bir sitede zorunda olmadıkça kimse zaman geçirmek istemez.
Web sitesi tasarımlarınız için tasarım ajanslarından profesyonel destek almak bu noktada işinizi kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracaktır.
İnsanların birçoğu para kazanabilmek için internet sitesine sahip olmak istiyor. Bu yüzden de çok kısa bir zamanda ziyaretçi sayılarını artırıp, daha fazla gelir elde etmek için çabalıyorlar. Öncelikle eğer bir blog, haber veya herhangi bir içerik siteniz varsa, ilk amacınız para kazanmak olmamalı.

Para kazanmak için yüksek ziyaretçi sayılarına ulaşmanız gerekiyor, ama bunu kısa yoldan yapmaya çalışırsanız hüsrana uğrayabilirsiniz. Yeni bir internet sitesi kuran insanların yaptığı en büyük hata da budur. Sadece arama motorlarında daha üst sıralarda görünebilmek için içerik üretirseniz, ziyaretçilerinizin gözünde bir değeriniz kalmayabilir. Çoğu zaman bu değer oluşmadan tarih olur.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar