Youtube’da İzlenmeyi Arttırmak İçin Neler Yapmalıyız

Bunun için kimi zaman kendinizi seyirci yerine koymalı, kimi zaman ise Youtube’da gerçekten başarı sağlamış olan büyük kanalların uyguladığı yöntemleri göz önünde bulundurmalısınız. Elbette ki arkanızda büyük medya şirketleri yoksa, kendinizi bu şirketlerin kanalları ile kıyaslamanız doğru olmayacaktır ancak unutmayınız ki bu sektörde en iyisini hedefleyen her zaman daha başarılı olur. Kimi zaman yöneldiğiniz alan, sahip olduğunuz özel yeteneğiniz size tahmin edemeyeceğiniz kadar bir izlenme kazandırabilir.


Güncel İçerik Yaratmak
Youtube kullanıcıları özellikle gündemde olan konular ile ilgili video arayışı içerisinde olurlar. Youtube’un artık arama motoru gibi kullanıldığını düşünürseniz ne demek istedigimi daha iyi anlarsınız. Gündemde var olan video ve konular ile ilgili video hazırlayıp paylaşmak da izleyici sayısını arttıracak önemli hamlelerden biridir. Gündemde var olan bir konuyu eleştirmek ve/veya ti’ye almak gibi akla gelen fikirlerden yola çıkarak yeni videolar hazırlayabilirsiniz.

Playlist Oluşturun
Bir çok Youtube kullanıcısı Playlist oluşturmanın video izlenmesine nasıl bir etki sağlayacağını henüz bilmiyor. Playlist, videolarınızı birbiri ardına gösteren bir listedir. Playlist oluşturmanız durumunda videolarınız arama motorunda da ayrı ayrı gözükecektir. Listenizde bulunan video ile ilgili arama yapan biri o videoyu seyrettikten sonra sizin diğer videolarınızı da seyretme imkanına sahip olacaktır.

Başkalarını Taklit Etmeyin
Kopya çekmeyin. Pek çok yeni kanal açanların yaptığı en büyük hatalardan birisi, Youtube’da zaten var olan ve popüler olmuş olan bir kanalın neredeyse kopyası denebilecek yeni bir kanal açmasıdır. Bu hem imajınızı kötü etkiler hem de adınızı taklitçi olarak duyurmanıza sebebiyet verir.
Güncel olun. Sosyal medyayı gündemi sıkı takip edin hit (izlenim) almış doygunluğa ulaşmış konular yerine yeni gündem olmuş insanların meraklarının giderilmediği konular seçin. Trendle kendi yeteneklerinizi birleştirin .

Her Gün Video Yüklemeye Özen Gösterin
Youtube, ilgilenilen kanalları değerli görür. Bu nedenle her gün kanalınıza en az 1 video yükleyin. Hızlı büyüyen kanalların günde birden fazla video yüklediğini göz önünde bulundurun. Bu sayede hem izlenme hemde kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar