Twitter'da Takipçi Artırma Yolları

1-Takip Ederek Takipçi Kazanın

Twitter’da takipçi arttırmak için en fazla kullanılan yöntem, Twitter Kodlarını kullanarak takipçi arttırmak. Takibe takip yapanların takip ettikleri kullanıcıları, takip ederek geri dönüşler sağlayabilirsiniz. Bu yöntem oldukça işlevsel ve artık ünlüler tarafından da kullanılan bir metot.
2- Sıklıkla Tweet Atın, Art Arda Değil

Profilinizi canlı tutmak için, sıklıkla tweet atmanız önemlidir. Ancak bu tweetler, art arda denilecek kadar arttığında insanlar sizi takipten çıkarabilir. Bir hikayeniz var ise, “flood” yaparak, tweet zinciri oluşturabilirsiniz. Flood yapmak Twitter’da oldukça seviliyor ve yaygın olarak kullanılıyor.

3- Anahtar Kelimeleri Kullanın

Markanızın ismi ya da sloganı gibi anahtar kelimeler seçin. Twitter akışında kimlerin anahtar kelimelerinizi kullandığına, neler anlattığına bakın. Bu araştırma size nasıl göründüğünüzle ilgili fikir vereceği gibi, etkileşim yaratmanız için de fırsat oluşturacaktır. İyi yorumlar gördüğünüzde teşekkür etmek ya da bir sorundan şikayet edildiğinde çözüm önerileri sunmak, ulaşılabilir olduğunuzu gösterir. İletişime açık ve ulaşılabilir olmak size takipçi kazandırır.

4- Retweetlenecek Tweetler Atın

Retweet’ler, sizi takip etmeyen kişilere ulaşmanın yollarından biridir. Dolayısıyla, takipçi kazanmak için retweetlenmek istersiniz. Sizi takip eden insanların sizi retweetleyebileceği uzunlukta ve içerikte tweetler atın.

5- Etiket Kullanın 

Hashtag’ler yani etiketler. Twitter’da yaptığınız paylaşımların ilgili başlıklar altına girmesini sağlayan ve doğru kullanıcılara ulaşarak hedef kitlenizin büyümesine yardımcı olan önemli bir parçadır. Bu blog yazısında, sosyal medya pazarlamasının mutlaka kullanılması gereken ögelerinden biri olan etiketler takipçi sayınızı bir hayli artıracaktır.

6- Yorum ve Beğeni Yapın

İyi bir paylaşım gördüğünüzde bu paylaşıma yapılan yorumlarıda merak edip okumayanımızda yoktur.O yüzden paylaşımla ilgili güzel bir yorum yapmanız ve dikkat çekmeniz yorumdan takipçi kazanmanızı sağlayacaktır.Klişe yorumlar yapmayın bu hiçbir işinize yaramıyacaktır Bunlar teşekkürler, güzel, iyi, hoş gibi göstermelik yorumlardır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar