Okullar Dijital Ortamda Devam Edebilir

Corona virüsü nedeniyle mart ayında okullarda başlayan dijital eğitim haziranda sona ermişti.


Bugün yapılan koronavirüs bilim kurulu toplantısı ardından açıklama yapan Fahrettin Koca; okulların açılacağı tarihle ilgili de detaylara değindi. Kendisine konuyla alakalı olarak yöneltilen soruyu cevaplayan Sağlık Bakanı 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihle alakalı şuan için bir şey söylemenin mümkün olmadığını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okulların yeni dönemde eylül ayında açılacağını işaret ederek takvimin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacağını ifade etmişti. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılış tarihiyle ilgili konunun Bilim Kurulu'nda gündeme gelmediğini söyledi.

Fahrettin Koca; "Okulların açılmasına zaman var. Bilim Kurulu'nda şu an bu gündeme gelmedi. Salgının seyri bunu belirler. Bu anlamda alınması gereken öneri anlamında paylaşmış oluruz. Okulların önümüzdeki dönemde dijital ortamda eğitimi yapmak noktasında bir hazırlık içinde olduğunu biliyoruz. Bu hastalık dönemi için değil genel anlamda olduğunu biliyoruz. O dönem geldiğinde Bilim Kurulu önerisini paylaşmış olur".

Yorum Gönderme

0 Yorumlar